nieruchomości częstochowa
Nieruchomości Częstochowa


Nieruchomości prawo
Kredyty hipoteczne
Zarządzanie nieruchomościami
Deweloperzy
Składy budowlane
Wyposażenie wnętrz
Spółdzielnie mieszkaniowe
Usługi geodezyjne
Firmy budowlane
Usługi kamieniarskie
Pracownie architektoniczne
Rzeczoznawcy majątkowi
Szkolenia BHP Bytom, Dąbrowa Górnicza
Oklejanie samochodów Katowice
Inwestycje
Kontakt

Home : Dobry psycholog Kraków

W Warszawie brakuje tanich mieszkań do wynajęcia

W Warszawie brakuje tanich mieszkań do wynajęcia

W Warszawie brakuje tanich mieszkań do wynajęcia

Wynajęcie mieszkania w Warszawie nie jest łatwe. Lokale są drogie i brakuje ich na rynku. Czynsz za kawalerki zdrożał o 3 proc. do ponad 1,8 tys. zł.

Stopy kapitalizacji brutto w Warszawie (w proc.) - rysunek 1

Stawki najmu w wybranych miastach (w zł) - rysunek 2.

Ceny najmu mieszkania w Warszawie rosną. Na przykład miesięczny czynsz za wynajęcie mieszkania dwupokojowego wynosi 2,6 tys. złotych. O ok. 1,5 proc. wzrosły od sierpnia ceny najmu mieszkań trzypokojowych. Za trzy pokoje w Warszawie trzeba płacić ponad 3,6 tys. zł. Przyczyną tego jest brak mniejszych mieszkań na wynajem. Niewiele osób poszukuje cztero- i pięciopokojowych lokali. Dlatego ceny dużych apartamentów spadły o ok. 1, 5 proc. Do poziomu 5,4 tys. zł. Od sierpnia w Warszawie przybyło zaledwie 7 proc. mieszkań na wynajem - wynika z raportu przygotowanego przez serwis oferty.net

Zaledwie co 20 mieszkanie przeznaczone na wynajem miało czynsz poniżej 1,5 tys. zł. Niska cena najmu w Warszawie oznacza gorszą lokalizację. Według serwisu Oferty.net najczęściej takie M znajdziemy w dzielnicach: Rembertów, Wawer i Wesoła. Najwięcej na rynku jest mieszkań z czynszem od 2 tys. do 2,5 tys. zł. Stanowią 25 proc. spośród wszystkich dostępnych na rynku. Są to mieszkania dwu- i trzypokojowe. W tej cenie można wynająć również luksusowo wyposażoną kawalerkę z dobrą lokalizacją.

Połowę warszawskiego rynku wynajmu stanowią mieszkania z czynszem ponad 2,5 tys. zł. miesięcznie. Spory odsetek stanowią oferty z czynszem powyżej 4 tys. zł za mies. To blisko 14 proc. całego stołecznego rynku. Z analizy serwisu Oferty.net wynika, że w Warszawie co drugie mieszkanie przeznaczone do wynajęcia ma dwa pokoje. Dużo jest także lokali z trzema pokojami - to 28 proc. spośród wszystkich dostępnych na rynku. Apartamenty z pięcioma i więcej pokojami stanowią co pięćdziesiątą ofertę.

Najłatwiej można wynająć mieszkanie w centrum Warszawy. Co czwarte przeznaczone na wynajem znajduje się w Śródmieściu. Bogata jest też oferta z Mokotowa, Ursynowa i Pragi Południe. Tylko nieliczne propozycje pochodzą z Wesołej i Rembertowa, gdzie mieszkania do wynajęcia są najtańsze.Szambo betonowe 10m3

- W najbliższych miesiącach w Warszawie nie należy spodziewać się większych zmian cen wynajmu mieszkań - mówi Marcin Drogomirecki z serwisu Oferty.net. Ceny i tak już są bardzo wysokie. Wynajęcie kawalerki to teraz wydatek nawet do 1,5 tys. zł miesięcznie i dla wielu osób jest to cena zaporowa. Dalsze podwyżki mogłyby zmniejszyć popyt na mieszkania. Z drugiej strony utrudniony dostęp do kredytów hipotecznych może spowodować, że ci, którzy mieli kupić mieszkanie, zdecydują się na wynajem. Jednak w najbliższym czasie nie spodziewamy się gwałtownych zmian na tym rynku.

Autor: Marcin Mendelbaum

Źródło: GP

Wyposażenie wnętrz
Poradnik inwestora
Deweloperzy

biura nieruchomości


Oklejanie samochodów folią, zmiana koloru auta

Copyright 2006-2019 MIG hosting, Kontakt

nieruchomości Częstochowa, kredyty mieszkaniowe