nieruchomości częstochowa
Nieruchomości Częstochowa


Nieruchomości prawo
Kredyty hipoteczne
Zarządzanie nieruchomościami
Deweloperzy
Składy budowlane
Wyposażenie wnętrz
Spółdzielnie mieszkaniowe
Usługi geodezyjne
Firmy budowlane
Usługi kamieniarskie
Pracownie architektoniczne
Rzeczoznawcy majątkowi
Szkolenia BHP Bytom, Dąbrowa Górnicza
Oklejanie samochodów Katowice
Inwestycje
Kontakt

Home : Dobry psycholog Kraków

Energooszczędne budownictwo

Energooszczędne budownictwo

Energooszczędne budownictwo

kolektory słoneczne Częstochowa, Myszków, Kłobuck - instalacja i montaż instalacji solarnych

Polscy architekci o energooszczędnym budownictwie

Energooszczędne budownictwo rodzi się przede wszystkim w głowach i kieszeniach inwestorów budowlanych. Jednakże nigdy nie powstanie, jeśli nie znajdzie się na deskach kreślarskich architektów, gdyż to właśnie oni odpowiadają za przygotowanie projektu ciepłego domu.

Ponad połowa polskich architektów uważa, że warto ponieść większe wydatki dla uzyskania lepszej energooszczędności budynku niż wymagają tego przepisy prawne - wynika z badań przeprowadzonych przez Ecofys Poland. Wg nich zasada ta dotyczy przede wszystkim budownictwa mieszkaniowego (ponad 80% wskazań), a w dalszej kolejności obiektów publicznych i przemysłowych (69% wskazań). Jednak tylko co czwarty klient zlecający projekt nieruchomości, akceptuje proponowane przez architekta ponadstandardowe rozwiązania energooszczędne. Dodatkowo, biorąc pod uwagę fakt, że nie wszystkim inwestorom przedstawiane są rozwiązania tego typu, odsetek budowanych w Polsce "ciepłych" domów jest zbyt mały.

Na etapie budowy inwestorzy wybierają zazwyczaj tańsze rozwiązania, myśląc
w pierwszej kolejności o obecnych wydatkach, a nie przyszłych kosztach eksploatacji domu. Potwierdza to wspomniane badanie, z którego wynika ,
że inwestorzy oczekują od projektu architektonicznego przede wszystkim niskich kosztów inwestycji - aż 89% wskazań. Jednak rośnie świadomość energooszczędności. Niewielkie koszty eksploatacji stawiane są na równi z estetyką obiektu i pożądane przez 63% respondentów.

Upowszechnieniu energooszczędnego budownictwa sprzyja dostęp do informacji i rosnąca zamożność obywateli. Paradoksem jest jednak fakt, że nie da się osiągnąć znaczącego poziomu majętności bez efektywnej polityki energetycznej. Przykładem jest tutaj choćby Szwecja - jeden z najbogatszych, a jednocześnie najzimniejszych krajów w Europie, gdzie zużycie energii
na ogrzewanie budynków należy do najniższych na świecie.

Materiał został przygotowany na podstawie Raportu "Szóste Paliwo - Polacy
o oszczędzaniu energii w budownictwie - architekci, inwestorzy" opracowanego przez Ecofys Poland na zlecenie Rockwool Polska. Pełen raport dostępny jest na www.rockwool.pl.

Informacje dla mediów
Jowita Kucharczyk, tel.: 068 385 01 30, mail: jowita.kucharczyk@rockwool.com
Joanna Józefiak, tel.: 022 858 74 58, mail: j.jozefiak@partnersi.com.pl


Informacje dodatkowe:

Rockwool Polska Sp. z o.o. należy do Grupy Rockwool - światowego lidera w produkcji skalnej wełny mineralnej. Firma specjalizuje się w dostarczaniu produktów, systemów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki
i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych. Grupa Rockwool posiada 70-letnie doświadczenie, a ponad 8000 pracowników w przeszło 35 krajach obsługuje klientów na całym świecie.

Rockwool Polska działa od 1993 roku i wytwarza wysokiej jakości produkty ze skalnej wełny mineralnej w dwóch
fabrykach - w Cigacicach i Małkini. Od początku istnienia firmy Grupa Rockwool zainwestowała w Polsce ponad 800 mln zł w proces technologiczny i instalacje proekologiczne. W 2003 roku Rockwool Polska otrzymał certyfikat potwierdzający,
że system zarządzania jakością stosowany w firmie spełnia wymagania międzynarodowej normy ISO 9001:2000.

O dbałości o wysoką jakość świadczą także liczne nagrody przyznane produktom Rockwool, m.in. Złoty Medal Targów Budma 2006 za płytę Megarock, "Izolacja Roku 2006" za samoprzylepna matę Klimafix, "Izolacja Roku 2005" za system ociepleń Ecorock Max, "Izolacja Roku 2004" za System Zabezpieczeń Ognioochronnych FirePro czy "Produkt Przyjazny Architekturze" dla systemu płyt spadkowych Dachrock SPS. Produkty Rockwool uzyskały trzykrotnie (w 2005, 2007, 2008 roku) ogólnopolskie godło "Laur Klienta" w kategorii izolacji budowlanych, a marka Rockwool została uznana za Budowlaną Markę Roku 2004, 2005, 2007 i 2008 w rankingu prowadzonym przez Centrum Badań i Analiz Rynku.

Rockwool Polska przykłada także dużą uwagę do ochrony środowiska naturalnego. Firma dwukrotnie została uhonorowana tytułem "Lider Polskiej Ekologii" - po raz pierwszy w 2001 r. w kategorii "Przedsiębiorstwo" za produkcję prowadzoną
z poszanowaniem środowiska naturalnego, natomiast w 2003 r. w kategorii "Wyrób" za wyjątkowe ekologiczne walory wytwarzanych produktów. W roku 2007 Rockwool Polska został laureatem międzynarodowej nagrody "The Green Apple Award", dzięki projektowi "Szóste Paliwo - energooszczędne rozwiązania Rockwool".

ECOFYS jest europejską firmą założoną w 1984 r. działającą w dziedzinie efektywnego wykorzystywania i produkcji energii oraz ochrony środowiska, zwłaszcza problematyki gazów cieplarnianych. Ecofys zajmuje się doradztwem strategicznym dla klientów ze stref: biznesu, samorządów, agencji rządowych, administracji państwowej i Komisji Europejskiej. ECOFYS zatrudnia ok. 250 pracowników w 14 biurach w 8 krajach Europy. Od 2000 r. Ecofys posiada swoje biuro w Polsce zlokalizowane w Poznaniu. W roku 2006 rozpoczęło działalność biuro Ecofys w Warszawie.

plik do pobrania

Darmowe ebooki i audiobooki

Artykuły na temat hostingu, domen, internetu:Szambo betonowe 10m3


 

Wyposażenie wnętrz
Poradnik inwestora
Deweloperzy

biura nieruchomości


Oklejanie samochodów folią, zmiana koloru auta

Copyright 2006-2019 MIG hosting, Kontakt

nieruchomości Częstochowa, kredyty mieszkaniowe