nieruchomości częstochowa
Nieruchomości Częstochowa


Nieruchomości prawo
Kredyty hipoteczne
Zarządzanie nieruchomościami
Deweloperzy
Składy budowlane
Wyposażenie wnętrz
Spółdzielnie mieszkaniowe
Usługi geodezyjne
Firmy budowlane
Usługi kamieniarskie
Pracownie architektoniczne
Rzeczoznawcy majątkowi
Szkolenia BHP Bytom, Dąbrowa Górnicza
Oklejanie samochodów Katowice
Inwestycje
Kontakt

Home : Dobry psycholog Kraków

Dla deweloperów będzie korzystne zahamowanie wzrostu cen lokali

Dla deweloperów będzie korzystne zahamowanie wzrostu cen lokali

Dla deweloperów będzie korzystne zahamowanie wzrostu cen lokali

Nie sądzę, aby sytuacja na światowym rynku nieruchomości mogła w Polsce spowodować gwałtowny spadek cen. Potwierdzają to także wykonawcy - twierdzi Michał P. Kubicki, dyr. gen. Volumatric MK Polska.

Uważam, że mocne fundamenty naszej gospodarki znacznie ograniczają zagrożenia dla rozwoju rynku mieszkaniowego w Polsce. Zapewne nie będzie spektakularnych wzrostów cen, ale będzie to także, wbrew opinii wielu ludzi, dobre dla deweloperów. Każdy wzrost cen mieszkań generuje zmianę pozostałych parametrów, np. ceny realizacji czy gruntów. Jedyny problem, z jakim możemy się zderzyć w najbliższym czasie, to finansowanie - zarówno dla deweloperów, jak i pojedynczych klientów.

Banki dość radykalnie zatrzasnęły drzwi przed wieloma klientami o niższej zdolności kredytowej

Rynek jednak nie znosi próżni, więc przypuszczam, że znajdą się inne formy finansowania inwestycji. Deweloperzy wrócą do formuły sprzedawania dziury w ziemi, ale na bezpieczniejszych zasadach dla klienta - np. wprowadzą konta typu escrow.

Sami klienci będą szukać na siłę środków na tak zwany udział własny, dając pod zastaw samochody lub inne ruchomości

Rozwinie się też rynek najmu lokali. Klientami deweloperów zostaną więc zamożniejsi klienci, którzy będą wynajmować zakupione mieszkania osobom niespełniającym kryteriów banków.Szambo betonowe 10m3

Obecna sytuacja na polskim rynku deweloperskim może jednak wymusić odejście z niego ludzi, którzy pojawili się na nim w szczycie boomu. W perspektywie okaże się to korzystne dla całej branży, promując solidnych deweloperów, zwiększając ich kontrole nad jakością końcowego produktu, co przełoży się na zadowolenie klientów. Efekt oczyszczający będzie dla rynku pozytywny tylko wtedy, gdy nie skończy się to jakimś spektakularnym bankructwem, kładąc się cieniem na całej branży.

Jednak wobec braku symptomów recesji w polskiej gospodarce nawet projekty upadające będą przejmowane przez innych deweloperów, co zapobiegnie negatywnym skutkom przeszarżowania niektórych inwestorów w przeszłości.

Autor: Michał, dyrektor generalny Volumetric MK Polska

Źródło: GP

Wyposażenie wnętrz
Poradnik inwestora
Deweloperzy

biura nieruchomości


Oklejanie samochodów folią, zmiana koloru auta

Copyright 2006-2019 MIG hosting, Kontakt

nieruchomości Częstochowa, kredyty mieszkaniowe